Płot ogrodowy to jedna z ważniejszych inwestycji w przypadku nowego domu jednorodzinnego. Działkę należy otoczyć płotem osłonowym, w większości przypadków są to płoty metalowe, siatkowe, prefabrykowane lub właśnie drewniane płoty ogrodowe. To tym ostatnim postanowiliśmy poświęcić dziś nieco więcej uwagi, gdyż naszym zdaniem jest to idealne rozwiązanie jako skuteczne zastępstwo dla niefunkcjonalnych i nieestetycznych ogrodzeń. Jakie są zalety drewnianych płotów osłonowych? Oto największe z nich!

Wzmocnienie i zasłonięcie prywatnej części ogrodu za pomocą płotów osłonowych drewnianych

Siatka druciana w rzeczywistości nie stanowi solidnej bariery ochronnej. Osoby trzecie bez problemu pokonają tak niestabilne ogrodzenie, a także bez trudu mogą przerwać jego ciągłość, przecinając choćby prostymi cęgami. Można więc spokojnie rzec, że ogrodzenie siatkowe jest głównie elementem, który wytycza obrys działki. Chcąc podnieść bezpieczeństwo na posesji dobrze jest zastosować ogrodzenie jednolite i nietransparentne. Właśnie takimi cechami wyróżniają się drewniane płoty osłonowe.

Płoty z paneli drewnianych ustawia się za siatką drucianą od strony ogrodu. Ich wysokość to ponad 2 m, są zatem dobrą izolacją akustyczną, wietrzną, jak również odpowiednią barierą przed potencjalnymi złodziejami. Znacznie ciężej ukraść coś z terenu posesji, jeśli osoba zainteresowana łupem nie widzi go na własne oczy – to raczej oczywiste. Dlatego drewniane płoty ogrodowe to świetna i tania alternatywa dla siatek – nie wymaga dużych nakładów finansowych, jest prosta w montażu, utrzymaniu i zdecydowanie bardziej estetyczna.

Płoty drewniane jako element przemyślanych aranżacji ogrodowych

Choć o gustach się nie dyskutuje, nie sposób nie wyliczyć tej jednej zalety płotów osłonowych z drewna – są zwyczajnie bardziej estetyczne od swoich odpowiedników z prefabrykatów lub metalu. Siatka lub blok betonowy mają zdecydowanie bardziej przemysłowy charakter – są chłodne, jednolite, praktycznie niczym się nie wyróżniają. W przypadku płotów z paneli drewnianych jest nieco inaczej – wystarczy odwiedzić dowolny sklep polskiego producenta płotów ogrodowych, by zauważyć, że jest sporo ciekawych modeli ogrodzenia.

Jednolite, zwarte przęsła płotów drewnianych można co jakiś czas zastąpić płotem ażurowym lub elementami z dodatkowym zdobieniem. Mogą to być np. łukowate zwieńczenia, częściowo transparentne „okienka” z kratownicy itd. To nie koniec zalet – na płocie ogrodowym drewnianym z całą pewnością skorzystają także architekci krajobrazu i domowi amatorzy ogrodowych upraw. Płot osłonowy jest bowiem idealną podporą dla wielu roślin pnących oraz dla młodych drzewek. Nasadzenia tego typu w połączeniu z rodzimymi gatunkami drewna, takimi jak sosna czy świerk, stanowią prawdziwą, zieloną przegrodę – coś co zawsze cieszy oko, wprowadza relaksacyjny klimat i stanowi idealne odcięcie się od pełnej samochodów i billboardów przestrzeni publicznej.

Nasze produkty dostarczamy
na terenie Europy
własnym transportem
BDBurchex
Producent mebli ogrodowych